Language

KONTAKT

Kontakt

KOSTA BODA ART HOTEL

Stora vägen 75
360 52 Kosta
Tel: +46 (0)478 348 30 
info@kostabodaarthotel.se

 

Reservations departments

Private +46 (0)478-348 35
bokningen@kostabodaarthotel.se

Spa reception +46 (0)478-348 43

spa@kostabodaarthotel.se 

Grupp och konferens +46 (0)478-348 34

konferens@kostabodaarthotel.se

Corporate Sales Department

Ewa Netterström
ewa.netterstrom@kostabodaarthotel.se
Tel: +46 (0)478-348 36

Mobil: +46 (0)70-419 92 57

Mikael Söderlund

+46 (0)739-938 431

mikael.soderlund@kostabodaarthotel.se

Hotel manager

Patrick Fransson (tf hotellchef)
patrick.fransson@kostabodaarthotel.se
Tel: +46 (0)478-348 32

Marketing Department

Ulrica Olsson
ulrica.olsson@kostabodaarthotel.se
Tel: +46 (0)478-348 38

Front Office Manager

Ann Callenholt
ann.callenholt@kostabodaarthotel.se
Tel: +46 (0)478-348 55

F&B manager / Executive Sommelier

Dragan Unic
dragan.unic@kostabodaarthotel.se
Mobil: +46 (0)704-82 26 25

Head chef (kökschef) 

Andrew Lemon
andrew.lemon@kostabodaarthotel.se
Mobil: +46 (0)708-12 14 61

Spamanager 

Chanica Nordh

chanica.nord@kostabodaarthotel.se
+46 (0)70-97 801 78

Housekeeping  

Anna Blaszkiewicz
anna.blaszkiewicz@kostabodaarthotel.se
Mobil: +46 (0)769-48 48 51

Tel: +46 (0)478-348 47

Maintenance manager

Roger Hultenius
roger.hultenius@kostabodaarthotel.se
Tel: +46 (0)478-348 48

 

Information om allmänna kommunikationer och transfer

Bussanslutning finns mellan Växjö och Kosta via Lessebo. Flygplats finns i Växjö och Kalmar, järnvägsstation finns i Lessebo och Emmaboda. Vi hjälper gärna dig som reser med tåg eller flyg att boka transfer till hotellet.

Hitta hit

Kontakta oss för mer information.

Powered by ArrivalGuides