Language

KONTAKT

Kontakt

KOSTA BODA ART HOTEL

Stora vägen 75
360 52 Kosta
Tel: +46 (0)478 348 30 
info@kostabodaarthotel.se

 

Reservations departments

Private +46 (0)478-348 35
bokningen@kostabodaarthotel.se

Spa reception +46 (0)478-348 43

spa@kostabodaarthotel.se 

Grupp och konferens +46 (0)478-348 34

konferens@kostabodaarthotel.se

Corporate Sales Department

Ewa Netterström
ewa.netterstrom@kostabodaarthotel.se
Tel: +46 (0)478-348 36

Mobil: +46 (0)70-419 92 57

Hotel general manager / VD

Johan Trollnäs
johan.trollnas@kostabodaarthotel.se
Tel: +46 (0)478-348 32

Financial manager

Patrick Fransson 
patrick.fransson@kostabodaarthotel.se
Mobil: +46 (0)701-69 05 90

Marketing Department

Ulrica Olsson
ulrica.olsson@kostabodaarthotel.se
Tel: +46 (0)478-348 38

Hotel Manager

Ann Callenholt
ann.callenholt@kostabodaarthotel.se
Tel: +46 (0)478-348 55

Front Office Manager

Malin Sagebrant
malin.sagebrant@kostabodaarthotel.se
Tel: +46 (0)478-348 30

Head chef (kökschef) 

Andrew Lemon
andrew.lemon@kostabodaarthotel.se
Mobil: +46 (0)708-12 14 61

Spamanager 

Chanica Nordh

chanica.nord@kostabodaarthotel.se
+46 (0)73-66 55 91

Housekeeping  

Anna Blaszkiewicz
anna.blaszkiewicz@kostabodaarthotel.se
Mobil: +46 (0)769-48 48 51

Tel: +46 (0)478-348 47

Maintenance manager

Roger Hultenius
roger.hultenius@kostabodaarthotel.se
Tel: +46 (0)478-348 48

 

Information om allmänna kommunikationer och transfer

Bussanslutning finns mellan Växjö och Kosta via Lessebo. Flygplats finns i Växjö och Kalmar, järnvägsstation finns i Lessebo och Emmaboda. Vi hjälper gärna dig som reser med tåg eller flyg att boka transfer till hotellet.

Hitta hit

Kontakta oss för mer information.

Powered by ArrivalGuides