Language

Hitta hit


Visa större karta

Kontakta oss

 

KOSTA BODA ART HOTEL
Stora vägen 75
360 52 Kosta
Tel: 0478 348 30 
info@kostabodaarthotel.se

Incheckning kl 15.00, utcheckning kl 12.00.
Konferensgäster: incheckning kl 15.00, utcheckning kl 10.00.

 

Reservations departments

Privat 0478-348 35
bokningen@kostabodaarthotel.se

Spa reception 0478-348 43
spa@kostabodaarthotel.se

Grupp och konferens 0478-348 34
konferens@kostabodaarthotel.se

Corporate Sales Department

Ewa Netterström
ewa.netterstrom@kostabodaarthotel.se
Tel: 0478-348 36
Mobil: 070-419 92 57

Mikael Söderlund
mikael.soderlund@kostabodaarthotel.se
Tel: 073-993 84 31

 

Hotel Manager

Patrick Fransson 
patrick.fransson@kostabodaarthotel.se
Tel: 0478-348 32

Marketing Department

Ulrica Olsson
ulrica.olsson@kostabodaarthotel.se
Tel: 0478-348 38

Front Office Manager

Ann Callenholt
ann.callenholt@kostabodaarthotel.se
Tel: 0478-348 55

 

Food & Wine director / Executive Sommelier

Dragan Unic
dragan.unic@kostabodaarthotel.se
Mobil: 0704-82 26 25

Restaurant Manager

Kim Pedersen
kim.pedersen@kostabodaarthotel.se
Mobil: 0478-348 46

Head chef (kökschef)

Andrew Lemon
andrew.lemon@kostabodaarthotel.se
Mobil: 0708-12 14 61

Spamanager 

Chanica Nord
chanica.nord@kostabodaarthotel.se
Tel: 0478-348 43
Nathalie Gill – föräldraledig från 20 sep 2014

Housekeeping manager

Anna Blaszkiewicz
anna.blaszkiewicz@kostabodaarthotel.se
Mobil: 0769-48 48 51
Tel: 0478-348 47

Maintenance manager

Roger Hultenius
roger.hultenius@kostabodaarthotel.se
Tel: 0478-348 48

 

Information om allmänna kommunikationer och transfer

Bussanslutning finns mellan Växjö och Kosta via Lessebo. Flygplats finns i Växjö och Kalmar, järnvägsstation finns i Lessebo och Emmaboda. Vi hjälper gärna dig som reser tåg eller flyg att boka transfer till hotellet.

Hitta hit

Kontakta oss för mer information.

Powered by ArrivalGuides